28 Bře

  • Dagmar Holá
  • V Aktuality
  • Komentáře Vypnuto

Kam po vysoké škole?

Skoro za rohem máme obrovský kolos, který nabízí tisíce pracovních míst nejen pro technicky zaměřené osoby, ale i pro psychology, ekonomy, hasiče, apod. Myslím, že je velmi důležité si tuto skvělou možnost uplatnění v Jaderné elektrárně Dukovany uvědomit a brát ji v úvahu při výběru vysoké školy. V dnešní době, kdy je velmi těžké se jako absolvent bez praxe uplatnit, je ČEZ jedním z mála zaměstnavatelů, u kterých tento stereotyp neplatí.

ČEZ organizuje pro studenty řadu projektů, jako je například Jaderná maturita pro středoškolské studenty, Letní škola pro vysokoškoláky, apod. Studenti si mohou projít celou elektrárnu Dukovany nebo Temelín (záleží, na které místo se přihlásí), naučí se, jak vše funguje,  a mohou s ní dokonce spolupracovat i při studiu na vysoké škole. ČEZ totiž podporuje studenty technických oborů a dokonce poskytuje i stipendium při splnění podmínek, což je obrovské lákadlo.

Se všemi těmito informacemi nás seznámila paní Linda Navrátilová na přednášce, která se konala 14. března 2018 na našem Gymnáziu v Moravském Krumlově. Musím říct, že tak zajímavou a zábavnou přednášku jsem již dlouho neviděla. Paní Navrátilová nás neunudila monotónním vypravováním o tom, jak funguje jaderná elektrárna, ale formou hry a soutěží o věcné ceny jsme se vždy dostali ke správné odpovědi a dalším novým zajímavým informacím. Mě jako absolutního laika a někoho, koho technika moc nezajímá, zaujalo velké spektrum uplatnění lidí i s jiným než technickým vzděláním a výše nástupního platu. Určitě tuto možnost pří výběru vysoké školy zvážím a myslím si, že nebudu sama.

Přednáška byla skvělá a myslím, že nám všem přinesla řadu nových a velmi užitečných informací.

účastnice přednášky