13 Pro

  • Dagmar Holá
  • V Aktuality
  • Komentáře Vypnuto

Příběh Československa za II. světové války

 

28. října 2017 byla v prostorách Městského úřadu v Moravském Krumlově slavnostně otevřena výstava, jejímiž iniciátory byli Vítězslav Jonáš (bývalý senátor) a Petr Škarabela z firmy Kapucín.

Tato výstava představuje jeden z největších českých hrdinských činů za 2. světové války, tj. atentát na Heydricha. Panely jsou zpracovány v angličtině, protože byly původně připravovány pouze pro vojáky NATO, kteří měli letecké cvičení v Náměšti nad Oslavou. Po dohodě se starostou města Moravský Krumlov a ředitelkou gymnázia se zrodil nápad, jak zapojit aktivně i studenty. Byl vypracován kvíz, učitelé gymnázia tento kvíz přeložili také do anglického jazyka a studenti gymnázia se do řešení otázek zapojili s velikým nadšením. Za správné odpovědi na ně čekaly zajímavé ceny – mobilní telefon, návštěva senátu či poukaz do zábavního centra pro trénink mozku.

11. 12. 2017 v 10.00 hodin proběhlo na Gymnáziu v Moravském Krumlově slavnostní slosování, kterého se zúčastnili i pánové Jonáš a Škarabela. Mobilní telefon vyhrála Anežka Pekařová, návštěvu senátu Barbora Škodová a mozek si zajede procvičit Martin Štolpa.

Děkuji iniciátorům a zároveň i sponzorům této akce za její uskutečnění. Studenti gymnázia si nejen procvičili znalost anglického jazyka, ale také „oprášili“ své vědomosti o druhé světové válce a našem regionu.

 

 

Mgr. Dagmar Holá, ředitelka školy