• Lis
  13

  Čas: Čas nebyl nastaven

  Umístění: Umístění nebylo nastaveno

  Myšlenka partnerství se zahraniční školou se ukázala jako velmi úspěšná. Společné navštěvování si oblíbili jak studenti, tak učitelé. Pan ředitel gymnázia ve slovenské Senici po dohodě s paní ředitelkou proto uspořádal ,,mezinárodní“ turnaj ve florbale a my chystáme na jaře 2017 uspořádat turnaj v basketbale a stolním tenise.

  V den s krásným datem – 11. 11. 2016 se tak do senické tělocvičny sjeli studenti z Moravského Krumlova a Velkých Pavlovic. Všechny školy měly připraveny dva týmy – mladší a starší. Zahráli si každý s každým a během jejich zápasů plných energie a nadšení jsme mohli s týmem školního časopisu vyzkoušet nový fotoaparát Nikon, na který nám přispělo Město Moravský krumlov částkou 15 000, -Kč. Naučili jsme se s ním pracovat a podařilo se nám pořídit několik pěkných snímků. Velmi přínosné pro nás bylo i setkání s novináři gymnázia Senica, se kterými jsme si předali nejen zkušenosti, ale i nápady na nové rubriky a triky pro zvýšení čtenosti. Navzájem jsme si také vyměnili výtisky našich časopisů a samozřejmě jsme se pochlubili fotoaparátem.

  Ve florbalovém turnaji se nakonec Moravský Krumlov umístil na druhém a třetím místě. Pořízené fotky jsme samozřejmě i s gratulací zveřejnili na školním facebooku a některým spolužákům se líbily natolik, že je sdíleli i na svůj osobní profil.

  Jan Holý, sexta