31 Bře

  • Dagmar Holá
  • V Aktuality
  • Komentáře Vypnuto

Gympl v době epidemie

Již počátek března se na gymnáziu nesl v duchu změn. Řadu naplánovaných akcí bylo vedení školy, vlivem nastalých událostí spojených s čířením epidemie COVID-19, nuceno rušit. Studenti tak museli kromě řady vzdělávacích exkurzí oželet i tradiční akademii, která se měla konat na konci měsíce. Vzápětí z nařízení vlády byli povinni jako všichni žáci a studenti opustit školní lavice a přeorientovat se i se svými vyučujícími na online výuku. Během jednoho týdne se však s online systémem školy všichni sžili. Učitelé zadávají úkoly, testy, poskytují video výuku a studenti na oplátku poctivě plní veškerou zadanou práci.

Kromě náročných pracovních a studijních aktivit se celé osazenstvo školy zapojilo do řady dobročinných akcí. Pedagogové se podílí například na šití roušek pro zaměstnance COOP nebo vytváří technologii pro zjednodušení jejich šití na 3D tiskárně. Studenti pomáhají ve svém bydlišti. Někteří šijí roušky pro pracovníky LDN, rozdávají rukavice před obchody COOP nebo pracují jako brigádníci na uvolněných pozicích po zaměstnancích, kteří pečují doma o své děti.

Přímo v Moravském Krumlově se větší skupina studentů zapojila do aktivity firmy OSP spol. s r.o., která prostřednictvím hotelu Rokiten nabízí seniorům obědy zdarma. Naši studenti se každý den schází v 11:30 před hotelem, odkud se strážníky městské policie nebo s krumlovskou taxislužbou obědy potřebným rozváží. Tento tým vytvořil i vlastní projekt, jímž jsou telefonní hovory nejen se seniory. Pokud máte pocit, že se v době nouzového stavu cítíte osamělí nebo si chcete jen tak popovídat, můžete zavolat na podatelnu Městského úřadu Moravský Krumlov (515 300 711), kde vám kontakt na studenty předají.

Mgr. Šárka Kočí

Gymnázium Moravský Krumlov