19 Kvě

  • Dagmar Holá
  • V Aktuality
  • Komentáře Vypnuto

Vážení rodiče a milí žáci,

od 24. 5. 2021 začíná opět prezenční výuka pro všechny žáky naší školy bez rotací. Vzhledem k tomu, že v období od 24. 5. 2021 do 4. 6. 2021 budou probíhat maturitní zkoušky, bude v této době upravený rozvrh výuky. Sledujte prosím informace ve SkoleOnLine.

Pro zajištění bezpečného návratu žáků do škol se budou vždy v pondělí první hodinu žáci testovat. Jedná se o samotestování, kdy si žák provede sám stěr z přední části nosu. Pokud nebude žák v pondělí ve škole, test se provede ihned po jeho příchodu do školy.

Pokud některý žák prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u něho doba izolace a od prvního pozitivního POC antigenního nebo RT PCR testu na  přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, nebude se účastnit po uvedenou dobu testování. Žák ale musí donést potvrzení od lékaře, z testovacího centra, atd.

Během pohybu v uzavřených prostorách školy musí používat žáci i zaměstnanci ochranu úst a nosu. Žáci nižšího gymnázia používají roušku a žáci vyššího gymnázia včetně zaměstnanců používají respirátor FFP2. Ve vnějších prostorách školy (školní dvůr) se ochrana úst a nosu nemusí používat.

Ostatní hygienická pravidla platí stejně jako na začátku školního roku.

 

Věřím, že návrat žáků po tak dlouhé době proběhne bez velkých problémů!

Všichni se už na prezenční výuku moc těšíme.

S pozdravem a přáním pěkného dne Mgr. Dagmar Holá