28 Úno

  • Dagmar Holá
  • V Aktuality
  • Komentáře Vypnuto

Vážná nehoda rodiny Řezáčových ze Studence na Třebíčsku se stala 29. 12. 2011. Rodina se vydala na návštěvu k rodičům do nedaleké Náměště nad Oslavou – do osm kilometrů vzdáleného města však nedojeli. Do rodinného kruhu se Milanovi (tehdy 34let), Lence (tehdy 30let) a jejich teprve dvouletému synovi Milánkovi nepoštěstilo dorazit.

Děsivě vypadající srážku s osobním autem sice celá rodina přežila, ale zdravotní následky jsou fatální. Milánek po nehodě vůbec nereaguje na vnější podněty a veškerou stravu přijímá přes sondu, dokáže otáčet hlavou, drobně hýbat končetinami. Zůstal uvězněn v tzv. vegetativním komatu. Maminka Lenka je po probuzení z komatu upoutaná na invalidní vozík a je závislá na pomoci druhých. Otec Milan utrpěl mnohačetné zlomeniny a po několika operacích se dokáže pohybovat jen s pomocí berlí.

Milánek, už téměř 9 letý, dokáže sám pouze dýchat. Vyžaduje 24hodinovou péči, kterou převážně poskytují prarodiče a tatínek. Milánek a maminka jezdí několikrát za rok do lázní Sanatoria Klimkovice. Pobyt je velice drahý a ne vždy dostanou nějaký příspěvek od pojišťovny.


Zakoupením vstupenky jste přispěli této rodině, za což vám patří velké díky.

třída tercie, Gymnázium Moravský Krum