POHÁR JAKO DŮKAZ SLOVENSKO-ČESKÉHO PŘÁTELSTVÍ

Ve dnech 11. a 12. 3. nás navštívili naši slovenští kamarádi z partnerské školy Gymnázium F. V. Sasinka Skalica.


Ujali jsme se rolí průvodců a slovenským gymnazistům představili Město Moravský Krumlov. Dvoudenní návštěva pokračovala prohlídkou naší školy a seznamovacími aktivitami. Na večer byla v prostorách krumlovského gymnázia připravena noční hra, ze které si skaličtí studenti odnesli dárkové předměty.

Po noci strávené ve školní tělocvičně následovala prohlídka krumlovského skvostu, Slovanské epopeje. Provázela nás naše bývalá spolužačka Klára Drlíková, které tímto DĚKUJEME za skvělý výklad.

Celý pobyt byl zakončen přátelskými kláními ve florbalu a basketbalu. V obou zápasech jsme sice dokázali zvítězit, nicméně první polovinu florbalového utkání byli slovenští sportovci jednoznačně lepší, za což si s sebou domů odvezli pohár vytisknutý na naší 3D tiskárně. 


Za studenty GMK Ondřej Pitlach, Kvinta


Těší nás, že spokojenost s návštěvou v Moravském Krumlově byla oboustranná. Našim slovenským přátelům se u nás líbilo, o čemž svědčí e-mail paní Mgr. Kataríny Mrvové, ředitelky Gymnázia F. V. Sasinka ve Skalici:

"Teraz prišiel s informáciami kolega Marek, ktorý bol s našimi tretiakmi u Vás. Bol úplne nadšený a dohodli DofE a splavovanie... No úplne paráda. Tak sa z toho vytešujem, že to tak krásne šlape, tá spolupráca medzi žiakmi aj medzi učiteľmi."

 

#GMK_a_Gymnázium_F_V_Sasinka_Slovensko