FCE

Jsme partnerskou školou Cambridge P.A.R.K a díky tomu můžeme naše studenty připravit na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky pod záštitou Cambridge English.


NÁŠ ŠESTILETÝ I ČTYŘLETÝ OBOR JE ZAMĚŘENÝ NA ANGLICKÝ JAZYK. Studenti navštěvují v rámci výuky kurz Cambridge FCE (úroveň angličtiny B2). Po jeho úspěšném absolvování se pod vedením svých učitelů dále připravují na zkoušku Cambridge CAE (úroveň angličtiny C1). Skvělým benefitem je také možnost přípravy s rodilým mluvčím.

Nejrozšířenější ze všech zkoušek je FCE for Schools (First for Schools), která deklaruje pokročilou znalost jazyka ve všech oblastech jeho využití. Mezinárodně uznávaná zkouška First zvyšuje Vaši konkurenceschopnost nejen na trhu práce, ale i v akademickém životě. Je uznávaná v obchodní sféře a průmyslu, obzvláště pak u administrativních pozic, ve službách a jednotlivými univerzitními fakultami. Její úspěšné složení potvrzuje znalost angličtiny na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (CEFR). 

Při úspěšném složení odpadá nutnost maturovat z angličtiny, zkouška FCE leží ještě o stupeň výš.