Voda

Vodácký kurz našeho gymnázia se koná na řece Vltavě a to vždy na přelomu května a června. Trvá pět dnů a je určen studentům III. ročníku, pravidelně se však s nimi plaví také o rok mladší spolužáci, kteří vodáckou skupinu doplňují. Pečlivě naplánovaná trasa vede z Vyššího Brodu do Boršova. 

První den jsou všichni studenti odborně proškoleni místními instruktory, převezmou patřičné vybavení a seznamují se s tamějším prostředím. Poté již začíná čtyřdenní plavba pod vedením čtyř instruktorů z řad učitelů našeho gymnázia. Spí se v kempech a součástí kurzu je také prohlídka Českého Krumlova, města zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

A co na vodácký kurz říkají naši studenti?

"K počasí nemůže být jediná výhrada, celý týden bylo nádherně. Vzhledem k původní předpovědi to nikdo nečekal a jednalo se o velmi příjemné překvapení. Za celé zúčastněné studentstvo bych chtěl srdečně poděkovat všem čtyřem učitelům, kteří s námi celý týden zvládli, hlavně panu učiteli Klímovi za celkovou organizaci. Je to nelehký úkol, kterého se zhostil zkušeně a bezchybně. Speciální díky patří Čendovi, bez něj by žádný náš vodácký kurz nebyl. Tak zase příští rok. Ahoj!" Petr Wieder, Kvinta