Den otevřených dveří - 18. 1. 2022

V úterý 18. ledna se v prostorách Gymnázia Moravský Krumlov konal v pořadí již druhý den otevřených dveří v aktuálním školním roce. Navštívilo jej o něco méně zájemců než v sobotu 27. listopadu 2021, ale to nejspíše jen proto, že se konal ve všední den.


V době od 13:00 do 17:00 čekalo na všechny příchozí např. tolik oblíbené “zapalování rukou“ v učebně fyziky. Ve vedlejší učebně ukazovala paní učitelka Eliška Pecinová, že i matematika může být zábavná, když zájemcům o studium “zavařila“ hlavy rébusem, ve kterém měli pomocí přesunutí jedné zápalky opravit chybný příklad. V chemii si mohl každý vybrat z několika pokusů, které jim pan učitel Josef Potůček následně předvedl. 

V učebně dějepisu si opět mohli návštěvníci naší školy včetně studentů vyzkoušet Quizlet a ověřit své znalosti z historie. Další zajímavostí této učebny byl plakát s vypsanou odměnou za dopadení Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří dne 27. května 1942 spáchali atentát na Reinharda Heydricha. 

Protože je na našem gymnáziu kladen důraz také na výuku jazyků, byly na jejich představení vyhrazeny hned tři učebny. Jedna pro německý jazyk a dvě pro jazyk anglický. V učebně, kde byla představena němčina, jste si mohli vyzkoušet přiřadit obrázky zvířat k německému pojmenování. Pro úspěšné řešitele byla připravena sladká odměna. Dále zde bylo možné zhlédnout německou verzi animovaného seriálu Prasátko Peppa – Peppa Wutz. 

Myslím, že se celý den otevřených dveří vydařil a že si ho užili jak studenti a pedagogové, tak i návštěvníci.


Štěpánka Manová, 1.A