Den otevřených dveří - 2. 12. 2023

Dne 2. prosince se naše gymnázium probudilo do slavnostní nálady.


V sobotu se dveře Gymnázia Moravský Krumlov tradičně otevřeny veřejnosti, především všem potenciálním zájemcům, kteří uvažují o tom, že by zde strávili svá středoškolská léta, a dále také jejich rodičům, kteří si přišli společně s nimi prohlédnout školní prostředí.

Vedení školy, učitelé a žáci seznámili návštěvníky se školou, možnostmi studia i podmínkami přijímacího řízení. Zájemci o studium i jejich rodiče mohli nejen sledovat výuku v jednotlivých třídách, ale v učebnách chemie a fyziky také zhlédnout a vyzkoušet si zajímavé pokusy za pomoci místních studentů, kteří byli připraveni zodpovědět jakékoli dotazy ohledně studia. Ale ani další předměty se nenechaly zahanbit a každý návštěvník si našel to své. 

Letos bylo připraveno i několik novinek, například ukážka našich projektových dnů, DofE učebna, která návštěvníky seznámila, jak v rámci naší školy funguje Mezinárodní cena vévody z Edinburghu. Mohli jste si také prohlédnout vystavené projektové práce našich studentů, roboty, které sami sestavili a naprogramovali, ukážky 3D tisku a mnoho dalšího. 

Chodbami se celý den šířila vánoční atmosféra, a to především díky školnímu pěveckému sboru. Pro všechny bylo připraveno občerstvení včetně teplého nápoje z bylin ze školní zahrádky. 

Jsme rádi, že i přes nepříznivé počasí se dostavilo tolik zájemců a už teď se těšíme na 13. 1. 2024, kdy si celou akci zopakujme. Doufáme, že návštěva našeho gymnázia splnila vaše očekávání a že se s řadou z Vás, kteří jste v sobotu dorazili, střetneme i v následujícím školním roce!

 

Gabriela Křížová, Kvinta


Letošní DOD a zpěv vánočních písní v podání pěveckého sboru Gymnázia Moravský Krumlov.