Den otevřených dveří - 27. 11. 2021

Dne 27. listopadu se na Gymnáziu Moravský Krumlov odehrál v čase 8:00 až 12:00 den otevřených dveří, při kterém se slavnostně otevírala nová učebna fyziky. Návštěvníci si mohli prohlédnou celé gymnázium a ve většině učeben na ně něco “číhalo“. Například v učebně biologie se mohli podívat na “vodní blechy“, v učebně fyziky se mohli nechat zapálit, nebo si změřit srdeční tep.


Učebna fyziky se v 9:00 slavnostně otevírala přestřihnutím stuhy paní ředitelkou Dagmar Holou, paní učitelkou fyziky Lenkou Šenflokovou a výhercem soutěže “Vím proč“ Ondřejem Pitlachem z Tercie. Lidé se také mohli podívat na starou budovu, ve které se předváděli roboti, které studenti tvořili v kroužku robotiky. Byla zde také na ukázku učebna informatiky s nově zakoupenými monitory. 

Zeptali jsme se naší bývalé studentky Markéty, proč přišla, co si pamatuje ze svých studijních let a jak se jí líbilo zpracování našeho dne otevřených dveří. „Přišla jsem se podívat za učiteli a na to, jak teď vypadají učebny gymnázia. Jsem ráda, že je to tu pořád tak hezké, jak si to pamatuji. Dnešní den otevřených dveří jsem si užila,“ zněla její odpověď. O krátký rozhovor jsme poprosili také uchazeče o studium na našem gymnáziu, studenta Radima. Tomu se nejvíce líbila nová učebna fyziky s mnoha pokusy a také interaktivní dějepis. 

Celkově by se dalo říct, že to byla vydařená akce, která nově příchozí seznámila s naší školou a která nás průvodce bavila. Pevně věříme, že se bavila i zhruba třicítka návštěvníků našeho dne otevřených dveří.


Jiří  Smolík, Prima