SKOTSKO 2024 - I. a II. DEN

Studenti a kantoři našeho gymnázia vyrazili za kulturou, angličtinou a zážitky do SKOTSKA. Celou cestu tam i zpět popisují redaktoři našeho školního časopisu STUDENTSKÁ EPOPEJ.


Po naší noční cestě autobusem jsme si prohlédli hlavní město Nizozemska, Amsterdam. Čekaly tu na nás krásné budovy, typické kanály a také všudypřítomné bicykly, kterými tady jezdí skoro každý. 

Viděli jsme Věž plaček, kostel sv. Mikuláše, čtvrť červených luceren, Královský palác a Dům Anne Frankové. Parádně jsme si užili také plavbu lodí po kanálech s audiokomentářem v několika světových jazycích. 

Poté nás už čekal odjezd z Amsterdamu, nalodění na trajekt a dobrodružná plavba do Velké Británie.

Po náročném vylodění jsme zamířili z přístavu v Newcastlu na hrad Alnwick, kde jsme z oken na prohlídkové trase pozorovali děti pokoušející se vzlétnout na košťatech jako Harry Potter. Tato stejnojmenná sága byla natáčena ve venkovních prostorách hradu. Po cestě na prohlídku v Rosslyn Chapel jsme z autobusu měli možnost zahlédnout i hrad Bamburgh. A cesta z kaple nás dovedla rovnou na konečně "nehoupající se" ubytování v Glasgow, odkud vás nyní zdravíme. 

Studenti a kantoři GMK


#studuj_na_GMK #gymnaziummoravskykrumlov