TURECKO ZBLÍZKA

"Hoşgeldiniz", "günaydin", "bu ne kadar" či "çek korunasi" a další turecká slova a věty dnes zazněly v prostorách Gymnázia Moravský Krumlov.


Naše škola totiž uspořádala pod vedením paní Mgr. Lenky Nožkové Karlíkové v pořadí již III. komunitní setkání, tentokrát na téma Turecko. Cílem těchto setkání je sbližování s odlišnými kulturami a bourání zažitých stereotypů. 

Dnešní dvouhodinový workshop si pro třídy 2.A a Kvarta připravily Zuzana a Ela Taşyürek. Maminka Zuzana hned na úvod představila turečtinu, která nemá zájmena, zato má složeniny typu "ödeyebilirmiyim" a také zhruba 200 slov stejných jako maďarština. Poté si turečtinu vyzkoušeli i naši studenti. Dcera Ela, která je naší studentkou (3.A), představila tureckou historii i současnost. 

O přestávce se poznávala a ochutnávala výborná turecká kuchyně, kterou si pro naše studenty a kantory obě dámy připravily. Druhá část programu se opět týkala slavné turecké minulosti, ale také nepříliš příznivé současnosti. A chybět nemohl ani krásný Mozartův Turecký pochod. 

DĚKUJEME za úžasné dopoledne a těšíme se, že si na podzim budeme moci Turecko opět prohlédnout krásně zblízka.


#studuj_na_GMK