Velký okruh zeměmi Vikingů a trolů – část II.
V pátek se s těžkými srdci loučíme s nádherným Norskem, které jsme procestovali křížem krážem.
Tatínkům jsme udělali radost fotkami skokanských můstků z olympiády v roce 1994. Obdivovali jsme množství vodopádů, hor a krásně čistých řek.
Nemohli jsme promrhat možnost navštívit některý z legendárních norských fjordů (Geirangerfjord) a ani pomalu se zmenšující ledovec (Briksdalsbreen), jehož „křupnutí“ při našem odchodu připomínalo úder blesku. Kdo by to byl řekl, že u ledovce bude příjemných 15 stupňů?
Po radovánkách v oblíbeném ubytování u hlavního města Norska jsme navštívili i město samotné. Oslo nás přivítalo s otevřenou náručí a připravilo si pro nás davy lidí. Norsko zrovna hrálo proti Francii fotbalový zápas a z dalšího soudku byl zase pořádán Oslo Pride. I přesto jsme si do syta užili všechny pamětihodnosti, které v sobě ukrývá (Královský palác, Opera, Fram Museum, …).
S pozdravem 56 žáků a 4 kantoři z GMK