Velkolepá Anglie

VÝUKOVÝ ZÁJEZD GMK DO VELKÉ BRITÁNIE

 

Padesátka studentů Gymnázia Moravský Krumlov odjela se svými učiteli do Velké Británie. Ve dnech 13. 5. až 21. 5. 2023 zde byli ubytováni v hostitelských rodinách v jihoanglickém městě Hastings. Čekalo na ně 20 lekcí angličtiny pod vedením zkušených lektorů a bohatý doprovodný program, který je zavedl na nejkrásnější místa Spojeného království. Pojďme se nyní pomocí komentovaných deníkových záznamů našich studentů a kantorů vydat po stopách tohoto britského dobrodružství. 

 

13. – 14. 5. 2023

Odstartovali jsme česko-anglickým zpravodajstvím a velmi rychle přešli z prózy do poezie: „Ráno jsme se probudili, na trajekt se nalodili. Mořskou nemoc trochu máme, po palubě pobíháme.“ (Trajekt Calais to Dover) Naše první kroky v místě našeho ubytování vedly na Hastings pier a do Smugglers caves.

 

15. 5. 2023

Dnes jsme si užili výuku s rodilými mluvčími, která byla zaměřena na komunikaci. A kdo by si také neužíval školu, které se nachází v nádherných prostorech luxusního hotelu Royal Victoria? Nejen všem milovníkům historie se líbil odpolední výlet na Senlacký vrch u obce Battle. Jedná se o slavné místo, kde se v roce 1066 odehrála slavná bitva u Hastings, která navždy změnila dějiny Anglie. 

 

16. 5. 2023

Dnešní cíl poznání = CANTERBURY CATHEDRAL.

 

17. 5. 2023

Do výuky britské angličtiny se dnes zapojili i naši učitelé. Po konci školního programu jsme se rozhodli poznat Sedm sester. Nebojte se, nevyměnili jsme naše hodné hostitelské rodiny za jiné. Navštívili jsme Seven Sisters Country Park, který je proslulý svými křídovými útesy. A taky nás lákalo moře, to přiznáváme. I když jeho aktuální teplota je vskutku “anglická“ a dosahuje cca 11,5°C. 

 

18. 5. 2023

Dnes jsme v rámci dopolední  výuky natáčeli videa v angličtině, jejichž cílem bylo propagovat hostitelské město Hastings. Za odměnu jsme se všichni vydali na výlet do krásného jihoanglického města Brighton and Hove. Zde jsme navštívili SEA LIFE, nestarší fungující akvárium na světě, prošli se promenádou podél pobřeží a zhlédli The Royal Pavilion, bývalou královskou rezidenci.

 

19. 5. 2023

Poslední den výuky jsme dostali certifikáty za úspěšné absolvování týdenního anglického kurzu. Poté jsme se jeli odměnit výletem na Arundel Castle. Jedná se o sídlo britského ceremoniáře, který měl mimo jiné na starosti nedávnou korunovaci krále Karla III.

 

20. 5. 2023

Na závěr jsme si pro studenty připravili LONDON TOUR. A protože možná nejkrásnější pohled na Londýn nabízí plavba po Temži, i my jsme se společně nalodili, vypluli a vychutnali si fascinující pohled na tradiční londýnské ikony jako jsou O2 ARENA, LONDON EYE či TOWER BRIDGE. 

Ostatní místa určitě znáte – Buckingham Palace, Trafalgar Square with The National Gallery, Chinatown, Soho, Piccadilly Circus, Houses of Parliament – bylo toho mnohem víc, nevynechali jsme nic. 

 

studenti a kantoři GMK