Jaderná maturita 2023

Jaderná maturita 19. 4. 2022 – 21. 4. 2022

Osmým (Ondřej Kadlec) a devátým místem (Petr Kunčík) z celkového počtu 32 účastníků vyšperkovala svou účast pětice našich studentů v rámci JADERNÉ MATURITY 2023, které jsme se tradičně účastnili jako partnerská škola Skupiny ČEZ.

Dlužno dodat, že bodový zisk Ondry i Petra činil 19 bodů z 20. O bronzovou radost je tak připravila pouze časomíra, která byla neúprosná. 


Jaderná maturita je třídenní stáž pro studenty partnerských SŠ Skupiny ČEZ. Studenti si poslechli přednášky zaměřené tematicky na primární, sekundární a elektrickou část EDU, teorii jaderných reaktorů, radiační ochranu. Přednášky vedou odborníci z Výcvikového střediska Skupiny ČEZ v Brně. 

Kromě zmíněných přednášek se studenti podívají také do provozu – navštíví strojovnu, sklad použitého jaderného paliva, chladicí věže, havarijní štáb a trenažér blokové dozorny, kde si mohou vyzkoušet, jaké to je řídit elektrárnu. 

Jaderná maturita je pro účastníky výjimečnou příležitostí pro získání znalostí o fungování JE, motivací pro studium oboru na vysoké škole a zároveň příležitostí navázat s elektrárnou spolupráci.