Soutěž - Czech Rocket Challenge

Czech Rocket Challenge je týmová soutěž určená pro středoškolské a vysokoškolské studenty. V rámci této výzvy týmy studentů navrhují, testují, staví a nakonec odpalují svoji raketu, která musí splňovat parametry stanovené pořadatelem - Czech Rocket Society.

Z GMK se do letošního druhého ročníku přihlásil tým Adolf Opálka Rocket Institute – Ondřej Kadlec, Antonín Stix, Jan Šidlo, Daniel Vespalec z Kvarty a Petr Walla z 1. A.

Harmonogram soutěže v období leden 2022 až červen 2022 obsahoval registraci účastníků, příjem příručky a pravidel soutěže, workshopy zaměřené na stavbu a bezpečnost rakety, práci na projektu, společný meeting pro sledování vývoje stavby rakety a nakonec i její odpal.

Po soutěžících byl vyžadován report o průběhu prací na raketě – výpočty, simulace komponentů rakety, celé její konstrukce, jejího letu a to tak, aby raketa byla letuschopná, aerodynamicky stabilní a měla záchranný systém. Na základě vyhodnocení reportu byla raketa uznaná jako letuschopná a náš tým byl pozván na odpalovací den 10. 6. 2022 na Letiště v Brně – Medlánkách. Vzhledem k problémům se záchranným systémem k odpalu samotné rakety nakonec nedošlo, ale tým získal cenné zkušenosti pro příští ročník.

Celému týmu patří poděkování za nadšení a čas věnovaný tomuto projektu!