Soutěž Vím proč

Studenti našeho gymnázia se každoročně zapojují do soutěže o nejlepší fyzikální video Vím proč, kterou pořádá skupina ČEZ.

Letos tým ze třídy Tercie ve složení Ondřej Pitlach, Dan Boháč a Michael Málek natočil v kategorii středních škol video o Newtonových zákonech.

Na video se můžete podívat zde:

https://www.svetenergie.cz/cz/vim-proc/video/2684

Připojujeme hodnocení odborné poroty:

„Ahoj Ondřeji, Danieli a Michale. Děkuji vám za vaše výborné video o pohybových zákonech, formulovaných Isaacem Newtonem. Precizní příprava, pomůcky i vaše zdatnost experimentátorů si zaslouží naší velkou pochvalu. Vašemu videu nemáme moc co vytknout a ne že by nás to trápilo.:-) Ale, minimálně u setrvační síly jsme očekávali podrobnější vysvětlení. Nevadí, že tomu tak není, svůj cíl, představit divákovi tři Newtonovy pohybové zákony, se vám povedl splnit skvěle. Blahopřejeme vám a do dalších objevování tajů fyziky držíme palce i v příštím ročníku naší soutěže. Ať se vám daří, jen tak dál!" 

Odborná porota "Vím proč"

V minulých ročnících byli naši studenti velmi úspěšní - podařilo se jim obsadit 1. a 2. místo a získat pro naše gymnázium výhru 200 000Kč a pro každého z nich 10.000 Kč.

Na úspěšná videa se můžete podívat zde:

1.místo

https://www.svetenergie.cz/cz/vim-proc/video/2374

2.místo

https://www.svetenergie.cz/cz/vim-proc/video/2537